نکات مهم در زمان نصب مگنت شتاب افزا

 

 

1- چنانچه اشکالات و خرابی در شمع، وایر، کوئل، درب دلکو، سوپاپ ها، مسیر سوخت رسانی، شل بودن کابل برق + و - باطری،خرابی مغزی سوئیچ و شل بودن فیش اتصال برق + به کوئل وجود داشت آن را رفع نمایید.

 

(ولتاژ باطری پیکان در زمان روشن بودن خودرو 13.7 ولت و نیسان 14 ولت می باشد.)

 

2- ابتدا از درست وصل بودن سیم برق سوئیچ به مثبت (+) کوئل اطمینان حاصل کنید ( در ساده ترین روش میتوان آن را با یک لامپ و مقداری سیم تست نمود به این صورت که  لامپ در سمت (+) و بدنه با نور زیاد و در سمت (-) و بدنه با نور کم روشن می شود.)

 

3- دستگاه پاوریونیت مگنت را روی گلگیر با دو پیچ به همراه سیم اتصال آهن به صورت محکم نصب کنید، سپس سیم قرمز مگنت را به مثبت(+) و سیم آبی را به منفی(-) کوئل وصل کنید.

 

4- برای تست عملکرد صحیح پاوریونیت میتوانید فیش استوانه ای قرمز مگنت به دلکو را به بدنه قطع و وصل نمایید تا وایر مرکزی جرقه بزند ، پس از اطمینان از عملکرد صحیح آن فیش های دلکو را نیز وصل کنید.

 

5- با توجه به اینکه ارتفاع میل دلکو ها متفاوت است, بعد از قرار دادن پروانه روی میل دلکو و جا زدن چکش برق، کنترل کنید که در هنگام چرخش، پروانه دقیقأ از وسط چشم عبور کند و به بالا و پایین چشم برخورد نکند.

 

6- بر روی پروانه پیکانی دو زائده کوچک وجود دارد، در صورت لزوم آن ها را بریده یا خم نمایید و پروانه را جا بزنید.

 

7- جهت اطمینان از نصب صحیح سیم ها و تست چشم و عملکرد کلی دستگاه سیم وایر مرکزی درب دلکو را باز کرده و نزدیک بدنه خودرو قرار دهید.(دقت کنید سیم حدود یک سانتی متر با بدنه فاصله داشته باشد.) سپس سوئیچ را باز کرده و یک جسم باریک و تیره را از بین شکاف چشم رد کنید.(پروانه نباید داخل شکاف چشم باشد)، هر بار که جسم را رد میکنید باید جرقه ای را مشاهده کنید.

 

8- پس از حصول اطمینان از سالم بودن دستگاه و سیستم جرقه زنی درب دلکو را ببندید و وایرها را جابزنید.

 

9- خودرو آماده روشن شدن است، خودرو را روشن کنید و در صورت لزوم دلکو را تنظیم کنید (در این قسمت 2 درجه افزایش آوانس برای رسیدن به بهترین حالت توصیه می گردد).

 

 

شرکت شتاب افزا آماده پاسخگویی به سوالات فنی شما سروران گرامی می باشد.

تلفن های: 09391466152  و 09361466123